Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Bilgelik Kitapları

En değerli tarafınız ruhani yönünüzdür. Dr. Muhammed Bozdağ'ın kaleminin özgün, ilginç, şaşırtıcı, ruhani, duygusal ve sürükleyici üslubunu keşfedin: Yüzlerce baskıya ve yüz binlerce okuyucuya kavuşan kitaplar... Düşün ve Başar, Ruhsal Zekâ, İstemenin Esrarı, Yeni Sonsuzluk Yolculuğu ve Yeni Sevgi Zekâsı...

Cevapları Aranan Çok önemli Sorular:

8-Haziran-2010
Sonsuzluk Yolculuğunuzun detaylarını keşfedin. Kitabın cevapladığı çok önemli sorulardan bazılarına göz atın:

Bu ölümlü geminin bir ölümsüz Sahibi var. Ölümsüzlük isteyenin tek çaresi, ölümsüzlüğün Sonsuz Sahibine tutunmasıdır. Tarihin tek ve en büyük sonsuzluk yolculuğu şudur: İnsan hayata ruhlar âleminden başlar, anne rahmi, dünya, berzah, kıyamet, diriliş, hesap, sorgu ve sırat üzerinden ya cehenneme ya da cennete ulaşır. İnsanın son durağı sonsuzluk durağıdır.

İnsan evreni kuşatma potansiyelindeki benliğiyle, bilinç, akıl, kalp, hayal, vicdan, sezgi ve keşif özellikleriyle yeryüzünün en özel misafiridir. Yeryüzü ve cennet insan için, insan da Allah için yaratıldı. Kader sizi de insan özünde ve suretinde seçti.

Sonsuzluk Yolculuğu’nun ana bölümleri:

Kitap 1) hayata hazırlık, 2) dünya 3) berzah 4) kıyamet 5) sorgulanma ve 6) cennet hayatı bölümlerinden oluşur. Her bölümde aşağıdaki ana içerikler ele alınır:

1) Hayata Hazırlık:

Evrenin yaradılışından doğumunuza kadar geçen süreçte bir yerde var mıydınız ve kimdiniz? Evrimci bilim hayatın sırrını açıklayabilir mi? Kur’an’a göre evren ve insan nasıl yaratıldı? İnsanın ruhla, meleklerle ve şeytanla ilişkisi nedir? İlk insanın yaratılması, nesillerin planlanması, insanlık fıtratının belirlenmesi ne anlama gelir? Bedeniniz, bilinciniz, iradeniz ve idrakiniz açısından tam olarak kimsiniz? Neden üstünsünüz ve neden yaratıldınız?

2) Dünya Hayatı:

Dünyadaki varlık amacınız nedir? Yüce Yaradan’ı tanımaya ve O’na yaklaşmaya neden çağrıldınız? Büyük görevinize hazır mısınız? Sonsuzluk Yolculuğu’nuza iman, ahlak, ibadet üzerinden nasıl çalışacaksınız? Şeytanın cinsellik, kul hakkı ve dünya aşkından oluşan üç büyük tuzağından nasıl korunabilirsiniz?

3) Berzah Hayatı:

Beden gömleğini çıkarıp göçeceğiniz geçici berzah hayatınız nasıl geçecek? Ölümsüzlük, beden, nefis ve ruh arasındaki ilişkiyle nasıl açıklanabilir? Ölüme yakın deneyimler ne söyler? Ecel neden, ne zaman, nasıl uzar veya kısalır? Ölüm nasıldır, ölen öteki dünyaya nasıl göçer ve ölülerin berzahta nasıl bir hayatı vardır? Berzahta yaşayan ölüler birbirleri ve dünyayla iletişim kurabilirler mi? Amel defterleri kapanır mı, dualarınız onlara gider mi? Oradan cenneti veya cehennemi görebilirler mi?

4) Kıyamet Hayatı:

Kıyametin varlığı, şekli, zamanı hakkında neler biliyoruz? Astronomi, çevrebilim, gelecekçilik ve din bilginleri kıyametin zamanına işaret ediyor mu? Kıyamet nasıl ve ne boyutta kopacak? Herkes kıyameti görecek mi? Kıyamet iyice yaklaştığında, teknoloji, toplum ve aile ahlakı ne durumda olacak? Mehdi, deccal, Hz. İsa’nın dönüşü inancını nasıl anlayabiliriz? Yecüc Mecüc, dabbe, duhan ve Güneş’in batıdan doğuşu ne anlama gelir?

5) Sorgulanma Hayatı:

Ahiret âleminde diriliş ve büyük toplantı nasıl olur? Amel defterleri nasıl verilir? Hesaptan, sorgudan, mizandan, sırattan nasıl geçilir? Amel defterleri neden herkesi şaşırtır? Günahlar ve sevaplar nasıl hesaplanır? Cehenneme düşmek nasıl bir dehşettir; kimler ateşe düşer?

6) Cennet Hayatı:

Son durak cennet ne kadar büyüktür? Cennete kimler, ne şekilde girer, karşılanır ve nasıl yerleşir? Cennette isteklerinizin anında olması, en uzağı en yakın gibi görmeniz, aynı anda birçok yerde bulunabilmeniz ne anlama gelir? Cennette evlilik, aşk, eşlik, çocukluk, gılman/vildan ve yeni bedenle yaratılma ne demektir? Yeme, içme, koku, sohbet, çevre, saray, saltanat ve Allah’ı görmek nasıl açıklanabilir?

Sonsuzluk Yolculuğu’nun her bölümünde hayatınızın en önemli sorularına ilginç ve şaşırtıcı incelikler içeren cevaplar bulacaksınız. Aziz Yaradan’ın Yüceliği’ni yeniden keşfedeceksiniz. Kalbiniz temizlendikçe sevgiyi, şefkati, heyecanı derinden hissedeceksiniz. İnsan olarak doğduğunuz için sevinç duyacaksınız. Hazır mısınız?

 

 

Yetenek.com

Köşe Yazarları