Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Bilgelik Kitapları

En değerli tarafınız ruhani yönünüzdür. Dr. Muhammed Bozdağ'ın kaleminin özgün, ilginç, şaşırtıcı, ruhani, duygusal ve sürükleyici üslubunu keşfedin: Yüzlerce baskıya ve yüz binlerce okuyucuya kavuşan kitaplar... Düşün ve Başar, Ruhsal Zekâ, İstemenin Esrarı, Yeni Sonsuzluk Yolculuğu ve Yeni Sevgi Zekâsı...

Aslıhan Yıldırım'ın değerlendirmesi

3-Haziran-2007
Aslıhan Yıldırım soruyor: Hiç Çok İstediğiniz Halde Gerçekleşmeyen Bir İsteğiniz oldu mu

Hiç Çok İstediğiniz Halde Gerçekleşmeyen Bir İsteğiniz oldu mu

Bazen dilimizden dökülen bir dua olur isteklerimiz bazen bir hayal. Bazen hiç ummadığımız bir anda bir isteğimiz gerçekleşirken bazen çok istediğimiz bir şey geçekleşmez bir türlü. Neden? Muhammed Bozdağ zihinlerdeki bu nedenleri silmeye çalışıyor bu kitabında.

Aslıhan Yıldırım  (Antoloji.Com)

 
DEğERLENDİRME TABLOSU
 
Doyuruculuk  8
     
konuya Hakimiyet  9
     
Anlatım  10
     
Kapak Dizaynı  9
     
Genel Olarak Kitap  9
 

 
Kader

Hep tartışılan ama hakında net tanımlamaların yapılamadığı, bir çok dinde adı geçen bir konudur “Kader kavramı”. “Yaşadığımız olayların perde arkası ne? ”, “Niçin bunları yaşıyoruz? ”, “İyi veya kötü yaşadıklarımızı hak ediyor muyuz? ”, “İrade nedir? ”, “Yaşadığımız olaylarda bizim irademizin payı ne? ” gibi sorularla sorgulanır kader konusu.

İsteklerimiz

Muhammed Bozdağ, yaşadıklarımız, isteklerimiz ve başkalarının istekleri arasındaki bağlantıyı irdelemiş “İstemenin Esrarı” isimli bu kitabında. İstekler ve yaşananlar…

İstekler, isteklerin özellikleri, isteme süreçleri, yaratıcının isteklere verdiği cevaplar…“Evren” adını verdiğimiz büyük sisteme ait gözlemlerini ayet ve hadislerle destekleyerek açıklamış konuları yazar.

“İstemenin Esrarı” insanlara evreni inceleyip, kendi yeteneklerini keşfedip bilinçli isteklerde bulunmaları gerektiği mesajını veriyor.

İsteklerin reddedilişi ile ilgili bölümde ilginç tespitleri ve yorumları var yazarın. Bu bölümü okurken belki de kendi kendinize bile itiraf edemediğiniz hatalarınız, zaaflarınız ve düşüncelerinizle yüzleşeceksiniz ve bunların size nasıl engel olduklarını göreceksiniz.

Son Söz

Muhammed Bozdağ daha önce yayınlanan “Ruhsal Zeka” isimli kitabı ile kader kavaramı ile ilgili perdeleri aralamıştı. “İstemin Esrarı” isimli bu kitabı ile bu perdeleri biraz daha aralamış görülüyor.

İstekleri reddedilenler ve istekleri kabul edilenler bölümü incelendiğinde, evrensel sistemle uyum içersinde olan insanların, bu sistemle uyumlu isteklerinin kabul edileceği ya da isteyen için daha hayırlı bir şekilde yaratılacağı, tersi durumlarda ise isteklerin kabul edilmeyeceği sonucuna ulaşılıyor.

Etrafımıza baktığımızda evrensel sistemle uyum içersinde olmayan, kötü niyetli insanlarında isteklerinin kabul edildiğini görüyoruz. Kitapta bu konuya zaman zaman değinilmiş fakat konuya yeterince açıklık getirilmemiş.Bu durum kitapta ayrı bir bölüm de ayrıntılı bir şekilde incelenmiş olsaydı daha tatmin edici bir eser olabileceği kanaatindeyim.

Sizde “Kader nedir? ” merakında olanlardansanız Muhammed Bozdağ’ın bu eseri size bu özgün eserini mutlaka okumanız tavsiye ederim. Yazarın dediği gibi “dileyişlerinizin kabulü dileğiyle”.

Aslıhan Yıldırım
Antoloji.Com

Yetenek.com

Köşe Yazarları