Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Toplum: Siyaset, Gelecek

Toplumsal, siyasi sorunlar ve gelecek öngörülerine ilişkin yazılar...

Cep´ten korunmanın basit yolu

12-Mart-2007
Cep telefonunun yaydığı elektromanyetik etkilerden korunmak için günlük hayatta bazı pratik yollar...
Cep'ten korunmanın basit yolu
 
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Mine Kalkan, cep telefonlarının, yaydığı elektromanyetik enerji nedeniyle insanda beyin tümörü, kısırlık, hipertansiyon ve kansere yol açabildiğini belirterek, bu etkilerden korunmak için günlük yaşamda kulaklık takma, harici antenli cep telefonları kullanma gibi bazı pratik yollara başvurulabileceğini bildirdi. .

KORUNMAK İÇİN PRATİK YOLLAR

Cep telefonunun yaydığı elektromanyetik etkilerden korunmak için günlük hayatta bazı pratik yollara başvurulabileceğini belirten Kalkan, bu yollardan bazılarını, kulaklık kullanmak, cep telefonunu kalp, beyin ve diğer yaşamsal organlardan uzak tutmak, harici antenli cep telefonları ile SAR (özgül emilme oranı) değeri düşük cihazları tercih etmek ve numara çevrildikten hat bağlanana kadar geçen sürede telefonu vücuttan uzak tutmak olarak saydı.

Cep telefonunu, yatak başucuna koyarak uyumanın da sakıncalı olduğuna dikkati çeken Kalkan, ''Otomobil, asansör gibi dar ve kapalı alanlarda veya bodrum katı gibi erişimin zayıf olduğu alanlarda görüşme yapmamak gerekir'' dedi.

Kalkan, acil durumlar dışında hamilelikte cep telefonu kullanılmaması gerektiğini de vurgulayarak, ''Cep telefonunu, bebekler ve çocukların yakınında kullanmamak gerekir. Acil durumlar dışında da çocukların kullanmamasında yarar var'' görüşünü dile getirdi.

 

Yetenek.com

Köşe Yazarları