Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Muhammed Bozdağ

Muhammed Bozdağ, Yazılar, Röportajlar, Duyurular, Açıklamalar, Haftanın Konusu...

Yoksa sadece spor hareketleri midir?

29-Aralık-2013
-Soru: Hocam, yoga uzak doğu dinlerinin tapınmalarındaki simgesel hareketleri midir? Yoksa sadece spor hareketleri midir?

-Soru: Hocam, yoga uzak doğu dinlerinin tapınmalarındaki simgesel hareketleri midir? Yoksa sadece spor hareketleri midir?

-Cevap: Yoğa şirkini Türkler’e pazarlayanlara göre yoga tapınma değildir. “Tam tersi dinler Yoga tekniklerinden faydalanmaktadır. Yoga'da ne inanca dayanan dogmalar, ne de bir tanrıya yönelik tapınma, ayin ve ritüeller bulunmaktadır.” Derler. Bu yalandn sonra da konuya “Bazı ruhlar Mutlak Varlık'tan bağımsız yaşamı merak ederek ruhi evrenden maddi evrene gelmektedirler.” Cümlesiyle girerek şirki bütün çirkinliğini tarif ederler. Ama aynı yoga mesela Hristiyanlara şöyle satılır: “Holy Yoga is an experiential worship created to deepen people's connection to Christ.” (holyyoga. net) Yani Yoga insanların tanrı İsa ile bağlantısını derinleştirmek için yaratılmış bir deneyimsel ibadet.” İmiş.

Bizim cevabımıza gelince… Yoğa Hinduların tapınma şeklidir. Tapınaklarında yogayı spor olsun diye değil, ibadet olsun diye yaparlar. Yogayla birlikte materyalist bir mistisizmi Hindu olmayan milletlere spor etiketiyle rötuşlayıp paketleyerek pazarlıyorlar. “Madem mistik din istiyorsunuz, alın size ahıreti ve Allah’ı olmayan yoga, neyinize yetmez.” demeye getiriyorlar. Bizim namazı Avrupalılara spor etiketiyle pazarlamamız ne kadar mantıklıysa, onların ibadetlerini bize spor etiketiyle pazarlamaları da ancak o kadar mantıklı olabilir. Dr. Muhammed Bozdağ

Yetenek.com

Köşe Yazarları