Sevgi Zekası: Öz sevgi

İnsan çevresindeki karanlıklara değil, hayallerindeki aydınlıklara gidiyor. İçinizdeki şükür ve kanaat, yüzünüzde nura ve süknete dönüşür.

Dr. Muhammed Bozdağ

Rumuz:
Şifre:
Site İçi Arama:
Flash Player yüklemek için tıklayın

Muhammed Bozdağ

Muhammed Bozdağ, Yazılar, Röportajlar, Duyurular, Açıklamalar, Haftanın Konusu...

Evrene mesaj göndermek doğru mu?

12-Temmıuz-2013

 "-Soru: Hocam kafam karıştı. Evrene mesaj göndererek yaydığımız enerji ile isteklerimize sahip olabileceğimiz söyleniyor bugünlerde. Bu gizli şirke girer mi? Dua ile ayni değil mi bu evrene mesaj göndermek?


-Cevap: Evren Allah`ın yarattığı eser olmaktan başka nedir de Allah yerine ona mesaj gönderiyorlar? İsteklerini evren mi yaratıyor? Maalesef müşrik kişisel gelişimi yayarak dinimizin altını çaktırmadan oydular. Maalesef insanları Allah`tan başka ilahi güçlere inandırarak cennetten mahrum ettiler.
Dediğiniz gibi yapmak tam olarak şirktir. Üstelik gizli değil apaçık, bağıra çağıra şirktir. Putperestlerin şirkinden daha şiddetli şirktir.  Evreni ilahlaştırıp Allaha koşmaktır.

Dua ile nasıl bir olabilir? Dana yemekle domuz yemek kıyaslanırsa ikisi de et yemektir diye birbirinin aynı mı? Şeytana tapmakla Allah tapmanın ikisi de tapınmaktır diye birbirinin aynı denebilir mi? Bir insanın nikâhlı eşiyle bir olması, nikâhsız yabancıyla bir olmasının suretiyle benzetilebilir mi? Bir katili idam etmekle, bir masum çocuğu zulmen öldürmek aynı olabilir mi?

Mesaj göndermek gibi kibirli bir laf boyun eğip yakarmak anlamındaki duayla aynı sınıfa nasıl girebilir? Allah`tan dilemekle evrene laf göndermek nasıl kıyaslanabilir? Allah`ım arası yerle gökten daha büyük olan bu iki zıt şeyi aynı kefede sanmak gibi bir akıl kaybıyla bizi cezalandırma. Bizi aşağıların aşağısına düşürme. Lütfunla Allah`ım."
Yetenek.com

Köşe Yazarları